Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Wielkie ściganie w Lonato

Udostępnij na Facebook
15.10.2017 18:33, autor: Inf. Prasowa , wyświetleń: 290

Na torze South Garda Karting w Lonato trwa Rok Cup International Final – najważniejsza impreza sezonu dla zawodników narodowych serii Roka.

Do Światowego Finału zgłosiło się ponad 430 zawodników z 50 krajów, w tym aż 48 z Polski. Oprócz indywidualnych zgłoszeń, w stawce znaleźli się najlepsi kartingowcy Rok Cup Poland, którzy otrzymali nominacje po ostatniej rundzie w Toruniu i mistrzostwach Polski. W klasie Mini Rok są to: Piotr Protasiewicz, Karol Pasiewicz i Maciej Banaś, w Junior Rok: Adam Szydłowski, Adrian Janicki i Filip Zagórski, w Senior Rok: Igor Lejko, Marcin Zając i Adrian Marcinkiewicz, natomiast w Shifter Rok: Wojciech Grzyb i Lukas Korbela.


Jak dotąd najlepiej z naszych reprezentantów we Włoszech radzą sobie zawodnicy w kategorii Senior Rok. Tutaj znakomitą formą błysnął Maciej Szyszko, który był najszybszy już podczas czasówki. Pozostali nasi zawodnicy w tej kategorii także zajęli wysokie miejsca: Bartosz Mila był trzeci, Kacper Szczurek czwarty, a brat Macieja Szyszko – Szymon – ósmy. W kwalifikacjach było jeszcze lepiej, ponieważ Maciej Szyszko wygrał trzy wyścigi, a w jednym był drugi, z kolei Mila zanotował jedno pierwsze i dwa drugie miejsca. Do grona zwycięzców dołączyli także: Kacper Szczurek (dwa zwycięstwa, jedno drugie miejsce) oraz Szymon Szyszko (jedno zwycięstwo, drugie i piąte miejsce).

W kategorii Junior Rok najszybszy z Polaków – Adrian Janicki – zajął 18. miejsce w stawce 97 zawodników, natomiast w tradycyjnie silnie obsadzonej klasie Mini Rok (162 zawodników) czwartą lokatę wywalczył startujący z włoską licencją Tymoteusz Kucharczyk, a Karol Pasiewicz był jedenasty. Kucharczyk zaliczył też udane kwalifikacje, podczas których wygrał dwa wyścigi, a w dwóch pozostałych dojechał do mety na drugim miejscu, co dobrze wróży przed finałowym starciem.

W klasie Shifter Rok piętnastą lokatę w czasówce zajął Michał Grzyb, który w wyścigach kwalifikacyjnych był dwukrotnie szósty i raz dziesiąty.

Dzisiaj zawodnicy kończą kwalifikacje, a najlepsi z nich powalczą o główne trofea w wyścigach finałowych.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: