Aktualności

Jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy?
Czy Mercedes obroni mistrzostwo?
Sprawdź co zainteresowało Twoich znajomych.

Tłumacz

Podobne:

Skomentuj

Polscy Rokersi wysoko w Lonato

Udostępnij na Facebook
13.10.2016 08:37, autor: Informacja prasowa, wyświetleń: 1248

26. Edycja Trofeo Autunno rozegrana na torze w Lonato przebiegała pod znakiem udanych występów naszych zawodników, startujących na co dzień w serii Rok Cup Poland.

Mimo, że większość zawodników traktuje udział w tej imprezie jako trening przed Światowym Finałem Roka, to silna, międzynarodowa stawka kartingowców sprawiła, że w Trofeo Autunno emocji nie brakowało. Cieszy fakt, że o czołowe lokaty z powodzeniem rywalizowali polscy zawodnicy, w większości znani z rozgrywanej na naszych torach serii Rok Cup Poland.   

Dominacja naszych kierowców najbardziej była widoczna w kategorii Junior Rok. Podczas finałowej rozgrywki w Lonato (zawody rozgrywane były przez dwa weekendy) najlepiej radził sobie Kacper Szczurek, który stanął na najniższym stopniu podium. Wysokie, piąte miejsce zajął Maciek Szyszko, a dziesiąty był Adrian Janicki.  W tej klasie startował także Maricn Zając (24. miejsce)i Filip Zagórski (33).
W końcowej klasyfikacji generalnej Junior Roka Polacy zajęli całe podium - pierwsze miejsce wywalczył Kacper Szczurek przed Maciejem Szyszko i Adrianem Janickim.

Najliczniej obsadzona przez naszych zawodników klasa Mini Rok także przysporzyła nam wiele powodów do radości. Tutaj najlepiej spisał się Tytmek Kucharczyk, który zajął drugie miejsce. Siódma lokata przypadła Jakubowi Szablewskiemu, na 13. miejscu sklasyfikowano  Piotra Protasiewicza, na 15. Mateusza Lenarta, na 18. Marcel Kuc, 27. był Maciej Banaś, a 33. Alan Czyż.

Z kolei w Senior Roku Szymon Szyszko po raz kolejny udowodnił, że jest potrafi wygrywać z najlepszymi. Finałowe starcie ukończył na drugiej pozycji, co wystarczyło mu do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Trofeo Autunno. W finale bardzo dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Lejko Igor dotarł do mety tuż za podium, 8. miejsce zajął Bartosz Mila, 16. Karolina Janicka, a 19. Adrian Marcinkiewicz.
Wreszcie jedyny reprezentant naszego kraju w klasie Shifter Rok (karty wyposażone w skrzynie biegów) – Jan Krencisz, ukończył zawody na 12. pozycji.

Teraz naszych zawodników czeka najważniejsza impreza sezonu, czyli konfrontacja z najlepszymi Rokersami na świecie w Rok Cup International Final 2016, która odbędzie się w dniach 21-22 października także w Lonato.


Wasze komentarze (0) Dodaj komentarz Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!
Strona jest zarządzana przez firmę
Scenic Group Sp. z o.o.
© 2018 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reprodukowanie, przechowywanie lub udostępnianie całości serwisu lub jego części bez zgody właściciela jest zabronione.
Ikona_ustawienia
Ikona_ustawienia_x

Kolor marginesów:

Kolor tła pod tekstem: